Pátek, 7 června, 2024
DomůNovinkyPandemie koronaviru Samsung nezaskočila, firmě vzrostl čtvrtletní zisk

Pandemie koronaviru Samsung nezaskočila, firmě vzrostl čtvrtletní zisk

Společnost Samsung zvýšila v prvním čtvrtletí provozní zisk meziročně o tři procenta v přepočtu na 4,7 miliardy eur (133 miliard Kč). Za růstem stála silná poptávka po čipech, která převážila nad dopadem pandemie koronaviru na prodej televizorů a chytrých telefonů a tabletů.

Tržby Samsungu podle předběžných údajů meziročně stouply o pět procent na 41,5 miliardy eur (1,1 bilionu Kč) a překonaly očekávání analytiků, píše Reuters. Samsung během prvního čtvrtletí těžil z vyšší poptávky po čipech od výrobců notebooků a datových center, kterou podporuje nárůst práce z domova v důsledku nemoci COVID-19.

Samsung již dříve varoval, že koronavirová krize zasáhne prodej smartphonů a spotřební elektroniky. Očekává, že negativní dopady na jeho výsledky se výrazněji projeví až ve druhém čtvrtletí, tedy v období duben až červen.

Podle odhadu společnosti Hana Financial Investment prodej smartphonů Samsungu klesne v tomto roce na 260 milionů kusů z dříve odhadovaných 300 milionů. Připomeňme, že Samsung je největším výrobcem smartphonů na světě a patří mu také vedoucí pozice na trzích s paměťovými čipy a televizory.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře