Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyPanasonic Toughpad FZ-G1: Odolný tablet s Windows 8 Pro do explozivního prostředí

Panasonic Toughpad FZ-G1: Odolný tablet s Windows 8 Pro do explozivního prostředí

Společnost Panasonic dnes představila 10,1palcový tablet Toughpad FZ-G1 s certifikací ATEX pro použití v prostředí, kde hrozí nebezpečí výbuchu, jako jsou ropný průmysl a plynárenství.

„Poprvé je pro oblasti citlivé na možné výbuchy plynu dostupný odolný tablet s operačním systémem Windows, který má certifikace podle standardu ATEX pro použití pracovníky přímo v nebezpečném prostředí,“ říká Jan Šplíchal, marketingový manažer společnosti Panasonic Computer Product Solutions.

Kromě certifikace ATEX tablet splňuje také armádní normu MIL-STD-810G a ochranu proti prachu a vodě podle IP65.

Vybaven je akumulátorem, který by měl poskytnout až osm hodin provozu na jedno nabití, přední kamerou a výrobce volitelně nabízí i možnost doplnit výbavu o 3Mpx zadní fotoaparát s možností dvojitého blesku.

Co se týče dalších specifikací, tak Panasonic na oficiálních stránkách uvádí multidotykový 10,1″ displej s rozlišením 1 200 × 1 920 pixelů a jasem 800 cd/m2, dvoujádrový procesor Intel Core i5-3437U vPro taktovaný na 1,9 GHz, porty LAN, USB 2.0 a microSD slot. Jako operační systém se v přístroji představí Windows 8 Pro.

Toughbook FZ-G1 ATEX se bude v Evropě prodávat od června letošního roku. Odhadovaná prodejní cena by měla začínat na 2 589 eur bez DPH (v přepočtu zhruba 71 000 Kč).

tablet

Zdroj: Panasonic

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře