Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyPanasonic rozšiřuje řadu velkoformátových displejů s 4K rozlišením

Panasonic rozšiřuje řadu velkoformátových displejů s 4K rozlišením

Společnost Panasonic rozšiřuje nedávno uvedenou řadu profesionálních 4K displejů o dva nové panely s uhlopříčkou 86 a 98 palců.

Nová řada SQ1 (modely TH-98SQ1 a TH-86SQ1) podporuje vysoký dynamický rozsah (HDR) a měla by nabízet kvalitní obraz v rozlišení 4K se svítivostí 500 cd/m2. Podle výrobce jsou displeje vhodné pro stylové „digital signage“ a mohou být používány v režimu na šířku i na výšku, včetně instalace s náklonem až do 20 stupňů.

TH-98SQ1 a TH-86SQ1 disponují také flexibilní funkcí „multiscreen“, která umožňuje rozdělit jeden panel na čtvrtiny nebo poloviny s různými obrazy nebo využít jednu ze čtyř funkcí „obraz v obraze“. Lze také vytvořit jednu velkou plochu tvořenou až 100 displeji v konfiguraci 10 × 10.

Řada SQ1 je ideální k použití v obchodní sféře, školství, muzeích i ve firmách. Obrazovky jsou určeny pro nepřetržitý provoz 24/7 a jsou vybaveny zcela novou funkcí dvanáctisegmentového barevného nastavení s šesti přednastavenými obrazovými režimy, které dál vylepšují možnosti nastavení zobrazení. Tyto funkce umožňují samostatně upravit parametry barevného tónu, sytosti a jasu nejen pro červenou, zelenou a modrou barvu, ale i pro doplňkové barvy – azurovou, purpurovou a žlutou.

Pro použití v oblasti „digital signage“ je řada SQ1 vybavena 4K USB přehrávačem médií. Díky němu není nutné používat externí přehrávače a obsah je možné nahrávat a obsluhovat vzdáleně. Spolehlivý nonstop provoz zabezpečuje funkce přepnutí na záložní signálový vstup a zase zpět („failover“ a „failback“), která okamžitě přepne systém na alternativní zdroj obsahu, pokud dojde k přerušení hlavního videosignálu a zase zpět, pokud je obnoven.

Další klíčovou funkcí SQ1 je nový ultratenký port Intel SDM (Smart Display Module), který umožňuje ovládat reklamní instalaci pomocí vestavěného počítače třetí strany, čímž nabízí další možnosti rozšíření v budoucnu.

Cena nových 4K displejů Panasonic SQ1 TH-98SQ1 a TH-86SQ1 dosud nebyla oznámena. Stejně tak výrobce zatím neupřesnil, kdy se obě novinky začnou prodávat.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře