Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyPalubní kamera Mijia od Xiaomi na Gearbest.com dočasně ve slevě

Palubní kamera Mijia od Xiaomi na Gearbest.com dočasně ve slevě

Společnost Xiaomi proslula ve světe zejména díky svým chytrým telefonům, které za rozumný peníz dokáží nabídnout to, co telefony o jednu až dvě třídy dražší. Xiaomi ale nejsou jen telefony, postupem času se portfolio této značky rozrostlo o domácí spotřebiče, hračky, elektroniku, sportovní zařízení, doplňky a mnohé další. Jednou nikou je i zajímavý segment palubních kamer, kde Xiaomi nepříliš zdařile boduje se svým modelem Mijia. Zajímá vás proč? Čtěte dále…

Xiaomi to už jednou s palubní kamerou zkusilo, pod svoji značkou Xiaoyi uvedlo před časem model Yi, který se prodával ve stříbrném nebo zlatém provedení a volně navazoval na oblíbené sportovní kamery. S cenou atakující 100 dolarů příliš nevybočoval z řad konkurenčních asijských značek. Novější model Mijia v černém provedení šel s cenou dolů, aktuálně se dá na nákupním portálu Gearbest.com pořídit dočasně ve slevě za 53,99 dolaru, což je v přepočtu zhruba 1600 Kč včetně DPH.

Za tuto cenu dostanete kameru schopnou natáčet 160° obraz se zvukem v rozlišení 1920 x 1080 pixelů za použití kodeku H.264, a to zejména díky snímači SONY IMX323 CMOS a čočce se clonou F1,8. Video můžete ihned přehrát na 3″ displeji, případně skrze Wi-Fi v aplikaci mobilního telefonu. Funkce nahrávání ve smyčce s automatickým přepisem paměťové karty (podporuje až 64 GB MicroSD karty) je samozřejmostí. Rozměry kamery jsou 8,80 x 5,30 x 2,80 cm, váha 90 gramů. Pokud není kamera zrovna nabíjena, energii dodává 240 mAh baterie. Kromě kamery najdete v balení také autoadaptér, držák, 2x antistatickou podložku, 2x ochrannou fólii displeje, USB kabel, plastové páčidlo a čínský manuál.

Vše papírově nevypadá špatně, tak proč jenom se Xiaomi Mijia příliš nedaří? Hlavním problémem pro většinu zemí mimo domovskou Čínu je jediný podporovaný jazyk – čínština. Xiaomi bohužel doposud k této kameře nepřidalo alespoň anglický překlad. Pokud nevládnete čínštinou, pak si budete muset vystačit s přeloženými screeny obrazovky, což není úplně pohodlné. Palubní kameru Mijia si tak pořídí opravdu jenom skalní fanoušci.

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře