Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyOsmijádrový Alcatel One Touch Idol X+ se začne prodávat za 9 900...

Osmijádrový Alcatel One Touch Idol X+ se začne prodávat za 9 900 korun

Alcatel ukázal na veletrhu CES svůj prémiový smartphone Idol X+. Nástupce dosavadní vlajkové lodi Idol X nabídne v těle tenkém jen 7,9 milimetrů zářivý pětipalcový Full HD displej a fotoaparát s rozlišením 13,1 megapixelu.

Výrazně vylepšený byl také výkon, o který se v případě novinky stará osmijádrový procesor s taktem 2 GHz. Ten kromě mimořádné svižnosti umí také efektivněji využívat energii, a tím pomáhá šetřit baterii (výrobce garantuje při dekódování Full HD videa úsporu až o 18 %).

Navzdory síle ukryté uvnitř si ale Idol X+ udržuje štíhlý a elegantní design typický pro celou řadu smartphonů Idol. Novinka ovšem povyšuje styl na novou úroveň, a to díky unikátnímu IML spin efektu a broušenému kovovému rámu.

Full HD IPS displej nabízí pozorovací úhly až 170 stupňů a podle výrobce se řadí mezi to nejlepší na trhu. Kvalitní zvukový doprovod zajišťují stereo reproduktory, které hrají hlasitě a ve vysoké kvalitě, včetně technologie SACD 24bit/192KHz.

Model Idol X+ se bude v Česku a na Slovensku prodávat koncem prvního čtvrtletí roku za doporučenou cenu 9 990 Kč, resp. 369,90 € s DPH.

Klíčové parametry modelu IDOL X+:

  • 5″ Full HD IPS displej, jemnost 441 ppi
  • Osmijádrový 2GHz procesor
  • Rozlišení zadní kamery 13,1 Mpx
  • Rozlišení přední kamery 2 Mpx
  • Hi-Fi zvuk
  • Profil 7,9 mm
  • Kapacita baterie 2500 mAh

IDOL X+_Colour RangeZdroj: TZ Alcatel

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře