Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyZa osm měsíců ve funkci šéfa Microsoftu vydělal 84,3 milionu dolarů

Za osm měsíců ve funkci šéfa Microsoftu vydělal 84,3 milionu dolarů

Nový generální ředitel americké softwarové společnosti Microsoft Satya Nadella si v uplynulém finančním roce vydělal přes 84 milionů dolarů (1,8 miliardy Kč). Zařadil se tak mezi nejlépe vydělávající šéfy světa.

Většinu této částky nicméně tvoří akcie, které bude moci prodat až za několik let. Microsoft to uvedl ve zprávě pro regulační úřady.

Za prvních osm měsíců ve funkci generálního ředitele Microsoftu si Nadella přišel na 84,3 milionu dolarů. Velká část z této sumy je ovšem tvořena jednorázovým přídělem akcií (konkrétně jde o částku 79,8 milionu dolarů), na ty bude moct „sáhnout“ nejdříve v roce 2019.

Nadella je teprve třetím generálním ředitelem v 39leté historii Microsoftu po spoluzakladateli firmy Billu Gatesovi a po Stevu Ballmerovi. Ve firmě působil předtím v mnoha funkcích.

Zastával vysoké pozice v nejrychleji rostoucích a nejziskovějších složkách firmy, včetně divize Office a divize serverů. Naposledy byl viceprezidentem a šéfem cloudových služeb Microsoftu.

2014-10-21-image-14

Zdroj: TechSpot

 

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře