Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyOppo Find 5: Výkonný a tenký jako žiletka. V Evropě s ním...

Oppo Find 5: Výkonný a tenký jako žiletka. V Evropě s ním ale nepočítejte!

Jeden z často diskutovaných smartphonů posledních týdnů, Oppo Find 5, se na pulty evropských obchodů bohužel nikdy nedostane. Pravděpodobná očekávání

potvrdil mluvčí nepříliš známého čínského výrobce. S uvedením špičkového modelu s Full HD displejem se v Evropě zkrátka zatím nepočítá.

Pokud by se k nám model Find 5 ale přeci jen nakonec dostal, tak se uživatelé mohou těšit na čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 s taktem 1,5 GHz, 2 GB operační paměti, technologii Dirac HD pro kvalitnější zvuk a také dvanáctimegapixelový fotoaparát.

Nevyjímatelná baterie má kapacitu 2500 mAh a je uzavřena v těle o tloušťce 6,9 milimetru. Vzhledem k uživatelské paměti v kapacitě pouhých 16 gigabajtů je velká škoda, že v přístroji není zabudovaný slot pro rozšiřující karty. Na mobilu je nainstalovaný Android Jelly Bean ve verzi 4.1.x a doplněný o proprietární grafickou nadstavbu.

Oppo Find 5 se začne prodávat na počátku příštího roku. Dostupný bude nejen v Číně ale také na americkém trhu, kde si jej bude možné pořídit za 499 dolarů.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře