Oppo Find 5: Výkonný a tenký jako žiletka. V Evropě s ním ale nepočítejte!


Oppo Find 5: Výkonný a tenký jako žiletka. V Evropě s ním ale nepočítejte!

Jeden z často diskutovaných smartphonů posledních týdnů, Oppo Find 5, se na pulty evropských obchodů bohužel nikdy nedostane. Pravděpodobná očekávání

potvrdil mluvčí nepříliš známého čínského výrobce. S uvedením špičkového modelu s Full HD displejem se v Evropě zkrátka zatím nepočítá.

Pokud by se k nám model Find 5 ale přeci jen nakonec dostal, tak se uživatelé mohou těšit na čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 s taktem 1,5 GHz, 2 GB operační paměti, technologii Dirac HD pro kvalitnější zvuk a také dvanáctimegapixelový fotoaparát.

Nevyjímatelná baterie má kapacitu 2500 mAh a je uzavřena v těle o tloušťce 6,9 milimetru. Vzhledem k uživatelské paměti v kapacitě pouhých 16 gigabajtů je velká škoda, že v přístroji není zabudovaný slot pro rozšiřující karty. Na mobilu je nainstalovaný Android Jelly Bean ve verzi 4.1.x a doplněný o proprietární grafickou nadstavbu.

Oppo Find 5 se začne prodávat na počátku příštího roku. Dostupný bude nejen v Číně ale také na americkém trhu, kde si jej bude možné pořídit za 499 dolarů.

The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.