Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyOperátoři do konce roku pokryjí signálem tunely metra v Praze

Operátoři do konce roku pokryjí signálem tunely metra v Praze

Společnosti CETIN, T-Mobile a Vodafone podepsaly s Dopravním podnikem hl. m. Prahy smlouvu o umístění telekomunikační technologie vyzařovacího kabelu pro pokrytí nových tunelů trasy A metra signálem. Uživatelé díky tomu budou moci v budoucnu telefonovat i se připojit během jízdy na internet.

Smlouva je uzavřena na 6 let, signál mobilních sítí pro hlasové služby a vysokorychlostní internet (3G i LTE) budou moci využívat zákazníci všech mobilních operátorů včetně O2 i zákazníci virtuálních operátorů.

Následovat bude objednávka vyzařovacího kabelu. Stavební úpravy a instalace kabelu budou probíhat postupně a v omezených nočních hodinách, kdy je metro pro veřejnost uzavřeno (01-03 hod). Předpokládá se, že první bude pokryt tunel mezi stanicemi Motol – Petřiny. Celková délka trasy mezi těmito čtyřmi stanicemi pro umístění kabelu v obou směrech je 11,6 kilometru.

Na výstavbě se podílejí všechny tři firmy stejným dílem, pokrytí stanic stálo 12 milionů korun, tunely přijdou na 18 milionů korun a rozšíření technologie BTS Na Bojišti pak na dalších 5 milionů.

praha_metro4142v

Zdroj: TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře