Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyOperátor O2 se stále potýká s výpadkem roamingových služeb

Operátor O2 se stále potýká s výpadkem roamingových služeb

Kvůli poruše mezinárodní ústředny CETIN měli i dnes zákazníci operátorů O2 CZ a O2 Slovensko v zahraničí problémy. Mimo Českou republiku se telefony nepřipojily k síti, a nebylo s nimi tedy možné volat, posílat SMS zprávy ani používat internet.

Výpadek se dotkl zhruba čtvrt milionu klientů O2, byť chyba není přímo na straně tohoto operátora. Ten totiž v rámci mezinárodní komunikace využívá právě sítě CETIN. Ústředny této firmy jsou v Praze a Brně, obě se navzájem zálohují.

Během včerejška, zejména pak odpoledne a večer, došlo k jejich přetížení, což vyústilo v nesnáze zákazníků v zahraničí. Co přesně problémy způsobilo, není v tuto chvíli jasné. Podle zástupců CETINu způsobili výpadek s největší pravděpodobností hackeři či nějaká softwarová chyba.

Dnes po poledni O2 uvedlo, že část roamingového provozu se již podařilo obnovit. Zároveň firma vydala zprávu, že pracuje na alternativním technickém řešení, které umožní v následujících dnech a hodinách problémy zcela odstranit.

Zdroj: O2

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře