Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyOperační systém Android 1.6 se podařilo rozběhnout na kalkulačce

Operační systém Android 1.6 se podařilo rozběhnout na kalkulačce

Android můžete spustit i na méně tradičních zařízeních, samozřejmě za předpokladu, že víte jak na to. Jedním z takových přístrojů může být i kalkulačka.

Například model Nspire CX od společnosti Texas Instruments je dostatečně výkonný na to, abyste na něm spustili plnohodnotný Android ve verzi 1.6 Donut. Kalkulačka obsahuje displej s rozlišením 320 × 240 pixelů, procesor na frekvenci 150 MHz a 64 MB operační paměti. Díky tomu pochopitelně zvládne více než pouhé sčítání nebo dělení.

Podle autora konverze, nadšence Joshe Maxe, systém Googlu na kalkulátoru funguje překvapivě dobře. Dokáže dokonce přehrávat video a nechybí mu ani podpora pro softwarovou klávesnici.

Už v minulosti se kalkulačky od Texas Instruments dočkaly portu legendární střílečky Doom. Hra na černobílém displeji TI-Nspire běžela doslova jako po másle.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře