Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyOnePlus One dostane fotomodul Sony Exmor IMX214, který zvládne natáčet 4K videa

OnePlus One dostane fotomodul Sony Exmor IMX214, který zvládne natáčet 4K videa

Vlajkový model One společnosti OnePlus má vynikat špičkovým hardwarem. Kromě výkonného procesoru a dostatku paměti RAM bude vybavený i třináctimegapixelovým fotosnímačem, díky kterému zvládne nahrávat videa ve vysokém rozlišení 4K.

Nový smartphone od čínského OnePlus nezaujme jen jemným 5,5palcovým displejem a výkonným tandemem GPU a CPU (čipset Snapdragon 800), ale především svými schopnostmi při nahrávaní videa.

Fotoaparát umožní zaznamenávat videa v ultravysokém rozlišení 4K. Uživatelům bude dostupná i možnost natáčet HD video snímané rychlostí 120 snímků za sekundu.

V chystaném telefonu má být konkrétně použit snímač Exmor IMX214 se světelností f/2.0 opírající se o optiku složenou z šesti čoček, s nimž se nebudete muset bát fotit ani za zhoršených světelných podmínek. Čelní fotoaparát OnePlus One dostane rozlišení pět megapixelů.

O tom, kdy k vydání modelu One dojde, čínský výrobce svou stále mlčí. Dříve než v dubnu se telefonu ale určitě nedočkáme. Skvěle vybavený smartphone by se mohl prodávat za cenu kolem 8 000 Kč. Alespoň se o tom často spekuluje.

OnePlus-One-cameraZdroj: OnePlus

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře