Středa, 8 května, 2024
DomůRecenzeOneKey Pro - Informace zamknuté pod jednou střechou

OneKey Pro – Informace zamknuté pod jednou střechou

Je obecně známo, že krátkodobá paměť má omezenou kapacitu, a podle všeho je lidský mozek schopen udržet přibližně šest až sedm položek v krátkodobé paměti, a to pouze na dvacet až třicet sekund. Pak postupně starší myšlenky zapomíná a přibývají nové, které čeká stejný osud. Jeden ze způsobů, jak nedat důležité informaci nadobro sbohem, nabízí aplikace OneKey.

Aplikace OneKey není sice čerstvou novinkou, ale ani ne starým železem. V App Store se pohybuje něco málo přes půl roku a pravidelné aktualizace mají vždy co nového nabídnout. Poslední je datována k 7. srpnu a přinesla mimo jiné zcela nový design uživatelského rozhraní a loga.

Při prvním spuštění, jako u mnoha dalších aplikací, prolítnete krátkou ukázku, která vás ve stručnosti seznámí s těmi nedůležitějšími funkcemi. V následujícím kroku si zvolíte heslo.

Jelikož se jedná o aplikaci, jejímž úkolem je střežit důležitá a v některých případech velmi osobní a soukromá data, je vhodné se nejprve podívat do nastavení aplikace, zda nějak nenarušuje naše soukromí. Nastavení není nijak pokročilé, avšak nabízí vše, co je k užívání potřeba. Máte možnost změnit heslo či nápovědu k heslu, nastavit počet pokusů při zadávání hesla, automatický zámek, nastavit zálohu a obnovu dat, synchronizaci do cloudových služeb. V případě propojení s cloudovými službami, je výběr poměrně chudý, neboť je zabudována pouze integrace se službou Dropbox.

Samotné zapisování dat by mělo být uzpůsobeno tak, aby bylo hlavně co nejrychlejší, nejjednodušší a v neposlední řadě dobře přehledné ve zpětném procházení. Všechna tato kritéria u aplikace OneKey najdeme ve své plné funkčnosti. Kdyby tomu tak nebylo, celá aplikace by postrádala svůj smysl. Vždyť na zapsání myšlenky, bez jejího neustálého přemítání, máme časové rozmezí pouze třicet sekund. Ne náhodnou motto vývojářské společnosti Blue Tags zní: „make life easier“, tedy v překladu „usnadnit si život“.

Photo 12-08-2013 12 10 06

Zní to hezky, ale jak to funguje v praxi? V pravém horním rohu je ikona plusu. Po jejím rozkliknutí se zobrazí nabídka kategorií, do kterých zapsaný údaj bude spadat. Nabídka obsahuje ty základní, jako bankovní účty, velikosti oblečení, poznámky, uživatelská jména a hesla k přihlašování na webu, hesla k emailovým schránkám atd. Do nabídky si lze podle svého uvážení přidávat i vlastní kategorie. Bohužel ty již předefinované jsou nedotknutelné a nedá se s nimi nikterak operovat. Celá nabídka je pak řazena podle abecedy i včetně vámi přidaných položek.

Konkrétní poznámka z každé kategorie má již předdefinované textové pole, které se postupně vyplňuje. Ty si lze měnit v případě, že nevyhovují. Stačí kliknout v dolní části na ikonku „edit fields.“ Tady oproti kategoriím lze předdefinované položky mazat, přidávat své nebo libovolně měnit jejich pořadí. S hotovou poznámkou můžeme ještě dále pracovat, a to přiřadit k oblíbeným, poslat emailem či zařadit do skupin, které jsou nadřazené kategoriím. Takové řazení do skupin slouží v případě, když je potřeba odlišit pracovní a osobní život, nebo celou jednu skupinu zaměřit na děti či drahou polovičku. Podrobný přehled o skupinách se nachází v levém postranním sloupci.

1

Jako nečekaným překvapením je integrace poměrně rychlého internetového prohlížeče. Jeho funkce jsou jako u všech ostatních prohlížečů vesměs stejné. Pravděpodobně nejvíce využitelná je ukládání do oblíbených položek a následná správa záložek.

Pár slov z pohledu grafického ztvárnění. Barevné schéma využívá několika odstínů šedé v kombinaci s černou a bílou barvou. V celkovém kontrastu to působí jako jakási decentně zvolená varianta, která netahá oči ani ničím nerozptyluje. Právě naopak vyzdvihuje podstatu aplikace, a to soustředit se na zapsání a procházení myšlenek či údajů, které byste jinak s největší pravděpodobností zapomněli.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/OneKey/“/]

Sečteno podtrženo jedná se o užitečný a všestranný organizér všech možných nápadů, myšlenek, důležitých dat a informací. Jednoduché ovládání, předpřipravené šablony a design patří mezi největší přednosti. Na druhou stranu musíme říct, že cena této aplikace ne zcela odpovídá poměru cena výkon. Za necelých pět dolarů by se dalo očekávat i něco propracovanějšího.

[appbox appstore id599237591]

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře