Sobota, 11 května, 2024
DomůRecenzeOne Tap Hero: Jedno klepnutí musí stačit každému!

One Tap Hero: Jedno klepnutí musí stačit každému!

Možná jste si už někdy položili otázku, jaký je minimální počet ovládacích prvků, které musí mít hra, aby ji ještě bylo možné hrát. Nu, tuto otázku si položili i vývojáři One Tap Hero. Výsledek? Jeden, jenom jeden! Kdybychom se ptali na počet ovládacích TLAČÍTEK, byla by odpověď ještě nižší, protože hra se ovládá klepnutím kamkoliv na obrazovku. Jeden ovládací prvek, nula tlačítek.

Dokáže někdo vymyslet něco ještě jednoduššího? Mám o tom opravdu pochybnosti! Nu, pánové designéři, rukavice je hozena do ringu! Jak to funguje? Překvapivě dost dobře! Váš panáček se neustále pohybuje a reaguje na objekty, které jsou v levelu ? odražeče mění směr jeho pohybu, po žebříku šplhá, páky přehazuje, na pružině skáče, křehké podlahy se pod ním propadají. Vy hrajete tak, že v kterémkoliv okamžiku můžete klepnout na displej a tím se vyvolá akce, odpovídající konetextu, ve kterém se panáček nachází ? například když je nad žebříkem, tak se chytí a začne šplhat.

V případě, že se nedá dělat ?nic rozumnějšího?, tak akce vyvolá skok, který můžete protahovat tím, že prst na obrazovce podržíte. Panďulák je v neustálém pohybu, nepostojí, takže musíte reagovat rychle a s velmi přesným načasováním. Přestože hra vypadá jednoduše a dětsky, náročnost celkem dosti roste ? naštěstí vás autoři nenutí sesbírat všechny tři hvězdičky, spokojí se i s jednou. Jenomže jedna hvězdička neřeší úplně váš problém, spočívající v odmedvědění vaší milované přítelkyně. Zlý kouzelník totiž kouzlem zamědvědil vaši panenku do podoby připomínající oteklého křečka a jenom hvězdičky ji odmědvěďují. Jedna hvězdička ? z medvěda se stane medvěd nedokonalý.

Dvě hvězdičky ? vznikne napůl medvěd a napůl panenka (vypadá to trochu jako Cher, která se stala obětí turbolosolária). Teprve jen a jedině tři hvězdičky vedou ke kompletnímu odmedvědění ? a získat všechny tři bývá dost často dost náročné. One Tap Hero není jenom obyčejná hopsačka, je to taky puzzle a to dost náročný puzzle. Jsou tu páky, teleportéry, otočné plošiny, šílení červení šílení panáčci s kudličkami, mašiny a mechanismy ? a to všechno musíte vyřešit a správně proběhnout, aniž byste svého vlastního panáka mohli vůbec zastavit.

Žádné poklidné podumání a popoběhnutí o pastičku dál, jak to normálně chodí ? paňdulák cválá a cválá a pokud přeběhnete ten zatracený žebřík, tak se klidně zpět nedostanete. Žádný prostor na chyby! Všechno musíte zvládnout během jednoho plynulého sprintu, přičemž občas děláte hotové skoky víry mimo obrazovku a doufáte, že trefíte pružinu či plošinu, v čemuž vám napomáhají řetízky mincí, které naznačují, kudy byste asi tak měli letět.

Kvůli tomu je hra náročnější, než by se mohlo zdát. Na začátku si můžete level tak trochu okouknout, ale pak už svištíte a pokud vám panďulák vypadne mimo level či jiným způsobem pojde, tak hurá a jedete znovu. Naštěstí je hraní rychlé a jsou tu i různé nápovědy, jako značky označující místa, odkud byste neměli skákat a čáry, propojující jednotlivé ovládací páky s mašinou, kterou řídí.

Opravdu, One Tap Hero tak trochu klame tělem. Lehce infantilní grafika a zvláštní harfový hudební doprovod vytváří dojem, že to je nenáročná zábavka pro potěr, obtížnost těžších levelů je ale krapet vyšší, než by se dalo čekat. Zdánlivá jednoduchost ovládání jedním klepnutím ve skutečnosti trochu komplikuje život, protože panák reaguje vždy nejdřív na kontext a teprve potom skáče ? takže když máte třeba tlačítko a za ním plošinu, tak v oněch místech vyskočit nejde ? vždy to dopadne tak, že jenom zmáčkne tlačítko. Sice tu je jenom jeden prvek, kterým hru ovládáte, musíte ho ale ovládat naprosto precizně a dokonale si předem rozmyslet, co a jak podniknete.

Někdy prostě musíte vyřešit puzzle a proskákat jím bez jediného zaváhání, což je někdy těžší, než to vypadá. Jinak je to perfektně udělaný a skvěle fungující zábavný kus, navíc za velmi příjemnou cenu, takže ano, přátelé, opravdu stačí jen jedno jediné tlačítko!

Hodnocení: 9/10

Verdikt:

Je to neuvěřitelné, ale fakt se dá udělat hra, která používá jen jedinou akci ? a přitom může být vychytaná a zábavná.

Co se mi líbilo:

  • Inovativní, nápadité, originální!
  • Levely jsou velmi, velmi rychlé

Co se mi nelíbilo:

  • Hra vyžaduje perfektní časování

Cena aplikace je 0,79 Euro ? stáhnout dá odsud

  • Demoverze není.
  • Web výrobce je zde

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/One Tap Hero/“/]

Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře