Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyOhebný Huawei Mate X je tady! V ukázce stahoval data rychlostí 1...

Ohebný Huawei Mate X je tady! V ukázce stahoval data rychlostí 1 Gbps

Letošní rok skládacím telefonům zatím příliš nepřeje. Brzy se to ale změní. Do prodeje totiž ještě tento měsíc vstoupí Huawei Mate X. Zakoupit si jej budou moci zákazníci v Číně. Doufejme, že další trhy budou brzy následovat a smartphonu se v dohledné době dočkáme také v České republice.

Huawei Mate X je jedinečný svou konstrukcí, která spojuje to nejlepší ze světa tabletů a chytrých telefonů. Vystačí si s jednou obrazovkou, která ve složeném stavu obepíná zařízení z venkovní strany, přes jednu bočnici. Displej v otevřeném stavu má úhlopříčku osm palců a rozlišení 2 480 × 2 200 pixelů. V zavřeném stavu je rozdělen na dvě části: jednu o velikosti 6,6 palce (2 480 × 1 148 px) a druhou o úhlopříčce 6,38 palce (2 480 × 892 px).

Ohebný Huawei podporuje také rychlé 5G sítě, a to díky spolupráci modemu Balong 5000 a čipové sady Kirin 980. Schopnosti ultrarychlého 5G internetu na telefonu Mate X ostatně prezentoval nedávno prezident produktové divize Huawei He Gang. V síti operátora China Unicom telefon stahoval data rychlostí přes 1Gbps, zatímco rychlost nahrávání dosahovala až 100 Mbps.

Huawei Mate X se začne prodávat v přepočtu za 2 299 eur, tedy za zhruba 60 000 Kč. Čínští zákazníci si jej budou moci pořídit už během června. O dostupnosti smartphonu v České republice zatím nemáme žádné informace.

Zdroj

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře