Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyOhebný displej od Samsungu se nakonec jmenuje YOUM

Ohebný displej od Samsungu se nakonec jmenuje YOUM

Samsung se nijak netají tím, že si pohrává s myšlenkou výroby zařízení, která budou z velké části tvořena flexibilním displejem. První vzorky představil široké veřejnosti už loni na veletrhu Consumer Electronics Show (CES).

A v červnu pak dokonce oznámil, že sériová výroba ohebných displejů by mohla začít v průběhu 2. čtvrtletí 2012.

Předpokládalo se, že tento typ displejů bude pojmenovaný jako flexibilní AMOLED, jenže jak ukázaly informace posledních dnů, vše je jinak.

Korejská společnost si totiž nedávno zaregistrovala ochrannou známku YOUM. A dále požádala o registraci termínů WAMOLED, FAMOLED, PAMOLED a TAMOLED.

YOUM displej neobsahuje žádné sklo. Skládá se z TFT filmu, organické vrstvy, těsnícího filmu ENCAP a polarizéru. Samotný Samsung jej pak popisuje jako tenký, lehký a nerozbitný.

Líbí se vám představa, že z kapsy vytáhnete ruličku tvořenou ohebným displejem a po jejím rozbalení budete mít k dispozici smartphone? Nám ano. Velmi.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře