Úterý, 25 června, 2024
DomůNovinkyOficiální fotografie přerostlého smartphonu Sony Xperia Z (Yuga)

Oficiální fotografie přerostlého smartphonu Sony Xperia Z (Yuga)

Sony bude již brzy další značkou, která nabídne uživatelům křížence tabletu a mobilního telefonu. V prodeji budou rovnou dva modely. Jedním z nich je přístroj s kódovým označením Yuga, s druhým jsme se setkávali pod názvem Odin. Díky serveru SonyMobile se nyní můžeme podívat na tiskové fotografie obou chystaných mobilů.

Tabletosmartphone Yuga se nakonec bude prodávat pod označením Xperia Z. Xperia ZL potom není nic jiného, než model Odin. Oba telefony nabídnou takřka stejnou výbavu. Displej s Full HD rozlišením 1920 × 1080 pixelů má úhlopříčku pět palců. Tlačítka jsou pak stejně jako v případě modelů Galaxy Nexus a Nexus 4 součástí displeje.

Procesor Snapdragon S4 Pro je čtyřjádrový a měl by poskytnout dostatek výkonu. Podle dosud známých informací je taktovaný na frekvenci 1,5 GHz. Paměť RAM má kapacitu 2 GB.

Fotoaparát je dvanáctimegapixelový a měl by prý pořizovat kvalitnější fotografie něž ten, který byl použit v Xperii T. Na pravém boku telefonů se nachází mechanická spoušť fotoaparátu. Operačním systémem se stane podle očekávaní Android ve verzi 4.1.1 Jelly Bean.

Tisková konference japonského výrobce je plánována na pondělí 7. ledna.

Xperia Z

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře