Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyOficiální aktualizace Galaxy Note na Android 4.0 Ice Cream Sandwich trvale zablokovala...

Oficiální aktualizace Galaxy Note na Android 4.0 Ice Cream Sandwich trvale zablokovala velké procento zařízení

Přístroj Samsung Galaxy Note, což je jakási kombinace smartphonu a tabletu, které dnes říkáme phablet, se navzdory prvotním reakcím uživatelů stal komerčně velmi úspěšným produktem. Lidé si zakrátko zvykli na velký 5,3palcový displej a všechny výhody, které z toho pramení. Jistě, není pro každého, ale sedm milionů prodaných kusů mluví samo za sebe.

Ale zatímco se Note prodává jako kousky na krámě, v mnoha regionech a zemích stále běží na Androidu 2.3 Gingerbread, což pro jeho výrobce není příliš dobrá vizitka.

Mezi prvními, kteří mohli na ?čtyřkový Android? aktualizovat, byli francouzští uživatelé. Samsung začal ve Francii zmrzlinový sendvič distribuovat teprve nedávno. Kdyby ale věděl, jak to celé nakonec dopadne, asi by si to rozmyslel ?  vše se totiž zakrátko změnilo v noční můru obrovských rozměrů.

Chyba ve firmwaru způsobila ?bricknutí? neboli ?proměnění v cihlu? velkého počtu zařízení. Štastní majitelé tak během okamžiku drželi ve svých rukou nepoužitelný kus technologie. A zuřili a stále zuří, oprávněně.

Samsung aktualizaci okamžitě zastavil a nyní ze všech jeho sil pracuje na opravě. Jak se znovu potvrzuje, aktualizace mohou být nebezpečné, i když pocházejí přímo od výrobce.

Problémům se v únoru minulého roku nevyhnul ani Microsoft, když aktualizace jeho operačního systému Windows Phone s označením 7.0.7008.0 způsobila problém 10 procentům telefonů.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře