Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyOdvěcí rivalové se spojili. Apple a IBM chtějí dobýt firemní sféru

Odvěcí rivalové se spojili. Apple a IBM chtějí dobýt firemní sféru

Ze spolupráce budou těžit oba podniky. Apple díky dohodě získá přímý přístup k firemní klientele a IBM bude moci nabízet korporátním zákazníkům exkluzivně přístroje s logem nakousnutého jablka s vlastním předinstalovaným softwarem.

Nové aplikace, kterých by podle IBM mělo časem vzniknout více než 100, budou cílit na firemní klientelu, zaměří se na odvětví maloobchodu, cestovního ruchu, dopravy či například zdravotní péče. Bližší informace o spolupráci však společnosti nezveřejnily.

Vstup IBM do segmentu aplikací pro iOS v každém případě pomůže zlepšit postavení uživatelů mobilních zařízení Apple v podnicích, stejně jako zjednodušší práci IT oddělení, které mají zabezpečení smartphonů a tabletů na starost.

Dohoda obou firem je ale víceméně překvapením, protože Apple zatím fungoval spíše jako vlk samotář, který se úzkých aliancí nepouští. Spolupráce Apple a IBM může postihnout další konkurenty v mobilním segmentu, tedy Google, Microsoft a Blackberry.

apple-ibm-cook-rometty

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře