Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyOdolný Samsung Galaxy Xcover 2 vydrží až půl hodiny pod vodou

Odolný Samsung Galaxy Xcover 2 vydrží až půl hodiny pod vodou

Samsung představil druhou generaci svého odolného mobilního telefonu Galaxy Xcover. Ten uživatelům nenabídne špičkový hardware, zato je odolný proti písku a prachu, a pod vodou v metrové hloubce vydrží až půl hodiny. Je to tedy ideální společník do divočiny.

Novinka Xcover 2 má odolnou konstrukci a také očko pro připoutání poutka. Specifikace jsou na dnešní dobu (pod)průměrné. Použitý procesor s dvěma fyzickými jádry pracuje na nominálním taktu 1,0 GHz. Paměť RAM má kapacitu rovný 1 GB. 4GB uživatelská paměť je rozšířitelná pomocí microSD karet o dalších 32 GB. Na telefonu poběží Android 4.1 Jelly Bean.

Dotykový s úhlopříčkou čtyři palce nabídne WVGA rozlišení 800 × 480 obrazových bodů. Telefon má rozměry 130,5 × 67,7 × 12 mm a baterii s kapacitou 1700 mAh, která by jej měla vydržet napájet až po dobu 570 hodin.

Pětimegapixelový fotoaparát doplňuje jedna LED, která snad napomůže lepší kvalitě fotografií v šeru či za tmy. Přední fotoaparát má VGA rozlišení.

Cenu a termín uvedení na trh Samsung neupřesnil.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře