Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyOdolný Samsung Galaxy S4 Active oficiálně představený

Odolný Samsung Galaxy S4 Active oficiálně představený

O odolné verzi nového Samsungu Galaxy S4 se mluví už dlouho. Od základního provedení se trochu liší výbavou a designem, daným odolnou konstrukcí. Nový telefon nabízí bohaté specifikace a potěší také certifikací IP67, která ho činí odolným vůči prachu a vodotěsný.

Galaxy S4 Active se od běžné verze ani příliš neliší. V telefonu kmitá čtyřjádrový procesor Snapdragon 600 taktovaný na frekvenci 1,9 GHz.

Stejné parametry má i pětipalcový displej s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů a jemností 443 ppi (bodů na palec). Není však typu Super AMOLED ale jen LCD. Díky funkci Glove Touch ho však lze ovládat i v rukavicích.

Místo třináctimegapixelového fotoaparátu si nová varianta musí vystačit s rozlišením osm megapixelů. Pro záznam kvalitního videa a fotografií je připraven speciální režim Aqua. Tlačítko k ovládání hlasitosti na boku telefonu lze rovněž použít jako spoušť.

Základní uživatelskou paměť v kapacitě 16 GB lze dále rozšířit pomocí microSD karet. Použitý akumulátor má kapacitu 2600 mAh.

V telefonu je předinstalovaný Android 4.2.2 Jelly Bean doplněný o nadstavbu TouchWiz s řadou užitečných funkcí (S Health, inteligentní pauza, bezdotykové ovládání a další).

Samsung Galaxy S4 Active měří 139,7 × 71,3 × 9,1 mm, a je o 21 gramů (celkem 151 gramů) těžší než varianta z níž vychází.

Telefon se bude prodávat v šedé (Urban Grey), modré (Dive Blue) a oranžové Orange Flare variantě. Dostupnost se bude na jednotlivých trzích lišit.

V České republice by měl být Samsung GALAXY S4 Active v prodeji na konci července, a to v šedé barvě.

Samsung

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře