Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyObří „homosexuální“ iPhone se v aukci prodal za čtyři miliony

Obří „homosexuální“ iPhone se v aukci prodal za čtyři miliony

Petrohradský pomník Stevu Jobsovi, který byl v listopadu demontován kvůli sexuální orientaci jeho nástupce v čele firmy Apple Tima Cooka, se stěhuje z Ruska. Neznámý účastník internetové aukce za dvoumetrovou sochu ve tvaru telefonu iPhone zaplatil v přepočtu přes čtyři miliony korun.

Podle agentury TASS bude jméno nového majitele oznámeno až počátkem příštího roku.

Rusové pomník, který postavil na nádvoří petrohradské Vědeckovýzkumné univerzity informačních technologií investiční holding ZEFS, potichu demontovali poté, co Jobsův nástupce veřejně oznámil, že je gay a navíc je na to hrdý.

Příkaz k  odstranění pomníku vydal šéf ZEFS Maxim Dolgopolov. Památník byl podle něj v rozporu se zákonem o zákazu propagace netradičních sexuálních styků mezi mládeží.

„Propagaci homosexuality a dalších sexuálních zvráceností mezi mládeží v Rusku zakazuje zákon. Pomník se nacházel v těsné blízkosti od míst, kde se pohybují studenti a jejich učitelé,“ uvedl tehdy.

JObs

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře