Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyV obchodech je nyní dostupný WiFi router NETGEAR R8000P

V obchodech je nyní dostupný WiFi router NETGEAR R8000P

NETGEAR uvádí na český trh novou verzi WiFi routeru R8000. Model R8000P (Nighthawk X6S) nabízí veškeré dosavadní funkce svého předchůdce, nově je však vybaven dvoujádrovým procesorem, WiFi standardem AC4000 a technologií MU-MIMO.

Nový třípásmový router R8000P poskytuje připojení s maximální teoretickou propustností až 4 Gb/s (750 Mb/s v 2,4GHz pásmu a 2× 1 625 Mb/s v 5,0GHz pásmu). Široké pokrytí i napříč velkými domy zajišťuje šestice interních antén v kombinaci s technologií zaměřování signálu Beamforming+.

R8000P je vybaven pěti gigabitovými ethernetovými porty (4× LAN, 1x WAN), přičemž dva z nich lze v porovnání s předchozím modelem vzájemně agregovat a dosáhnout tak dvojnásobně vyšší přenosové rychlosti. Součástí zařízení je také dvojice USB portů (1× USB 3.0, 1× USB 2.0) nabízející snadný přístup k externím datům.

Bezpečné připojení routeru k síti zajišťuje řada bezpečnostních funkcí v podobě chráněného přístupu k WiFi (WPA/WPA2 – PSK), customizované, volně dostupné URL pro nastavení osobního FTP serveru, podpory VPN, dvojité firewall ochrany (SPI a NAT) či prevence před DoS útoky. Zařízení zároveň podporuje oddělený přístup k síti pro hosty či zesílenou rodičovskou kontrolu zamezující přístup na vybrané weby konkrétním členům rodiny či jejich zařízením.

Cena a dostupnost

WiFi router NETGEAR R8000P je v prodeji za doporučenou koncovou cenu 7 620 Kč s DPH.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře