Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůRecenzeO2 začíná převádět nevyčerpaná data do dalšího měsíce

O2 začíná převádět nevyčerpaná data do dalšího měsíce

O2 začne od zítřejšího dne jako první ze síťových operátorů převádět nespotřebovaná dokoupená data do dalšího měsíce. Nový způsob čerpání dat zákazníkům firma umožní využívat nepřetržitě rychlý internet, aniž by přišli o dokoupená data, která nestihli vyčerpat.

Operátor bude převádět data dokoupená v rámci automatické obnovy datového objemu i z jednorázových datových balíčků všem zákazníkům, kteří u O2 využívají smluvní služby – jak rezidentním, tak firemním.

„Touto změnou reagujeme na komentáře a dotazy našich zákazníků. Díky převodu dat už se nebudou muset bát, že jim obnovená data propadnou,“ popisuje generální ředitel O2 Tomáš Budník.

V praxi to znamená, že pokud si zákazník s tarifem FREE CZ obnoví datový balíček týden před koncem zúčtovacího období a stihne spotřebovat jen 1 GB, převede mu operátor O2 zbylých 0,5 GB do dalšího měsíce. Během něj tak bude mít k dispozici 2 GB mobilních dat s tím, že nejprve se spotřebují přenesená data z předchozího období. Aktuální objem dat zákazníci uvidí v online samoobsluze Moje O2. Při vyčerpání 80 % a 100 % objemu dat budou i nadále informováni pomocí SMS.

crop-1028968-o2_603x290-1-500x241

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře