Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyO2 spojilo na Silvestra přes 13 milionů hovorů, datový provoz se zvýšil...

O2 spojilo na Silvestra přes 13 milionů hovorů, datový provoz se zvýšil o 201 %

Silvestr v síti O2 potvrdil jednoznačný trend. Zájem zákazníků se výrazně přesouvá do oblasti mobilních dat – jen v síti LTE došlo oproti loňskému roku k nárůstu přeneseného objemu dat o 201 %, ještě o procento více než na Štědrý den.

V neděli 31. prosince spojila mobilní síť O2 více než 13,9 milionu hovorů a dalších téměř 2,3 milionu hovorů pak proběhlo v tradičně nejvytíženější první hodině po půlnoci. Poslední den v roce síť O2 přenesla více než 9,5 milionu SMS a 286 tisíc MMS. Síť O2 fungovala spolehlivě i během jednoho z nejvytíženějších dnů v roce.

„Zatímco čas, kdy si poslední den v roce nejčastěji voláme a posíláme SMS zprávy, zůstává stále stejný, tradiční formy komunikace jako jsou právě hovory, SMS a MMS zprávy ustupují strmě stoupající zájmu zákazníkům o mobilní data,“ popisuje Jitka Pajurková z tiskového oddělení O2. „Objem dat spotřebovaný zákazníky O2 odpovídá nejen kvalitě a dostupnosti sítě, ale také většímu rozšíření chytrých telefonů s podporou technologie 4G,“ dodává.

Přesně o půlnoci zaznamenala, stejně jako v loňském roce, nejvyšší sledovanost i O2 TV. Nejsledovanějšími pořady na Silvestra byly Do roka a do dne (ČT 1), Tvoje tvář má známý hlas – to nejlepší (Nova) a Český mejdan s Impulsem (Prima).

Zdroj: O2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře