Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyO2 spojilo na Silvestra přes 19 milionů hovorů, datový provoz se téměř...

O2 spojilo na Silvestra přes 19 milionů hovorů, datový provoz se téměř zdvojnásobil

Největší nápor zažívá mobilní síť O2 každoročně na Silvestra. Nejinak tomu bylo i při letošních oslavách příchodu nového roku. Během nich spojil operátor na 17 milionů hovorů. Další 2 miliony hovorů pak proběhly v první hodině po půlnoci.

Počet hovorů, které lidé uskutečnili během Silvestra, je přitom výrazně vyšší než v průběhu Štědrého dne. Nejvytíženější zůstává první hodina těsně po půlnoci. Naopak SMS a MMS zpráv se během posledního dne v roce pošle zhruba o polovinu méně než na Štědrý den.

Nejvíc esemesek – přes 1,6 milionu – se odeslalo v první hodině nového roku. MMS měly svou špičku naopak v poslední hodině starého roku. Mezi 23:00 a 0:00 se jich odeslalo přes 33 tisíc.

Zákazníci O2 využívají k posílání novoročních přání stále více sociální sítě a nejrůznější instant messengery. Potvrzují to provozní statistiky z mobilní datové sítě. „Celkový objem přenesených dat v mobilní síti O2 se oproti loňsku téměř zdvojnásobil. Provoz v síti LTE přitom meziročně vzrostl o 753 %,“ uvedla Kateřina Mikšovská z tiskového oddělení O2.

4-O2_ilustracni_foto1-500x297

Zdroj: o2.cz

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře