Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyO iPhone Xr není takový zájem. Apple snižuje jeho výrobu

O iPhone Xr není takový zájem. Apple snižuje jeho výrobu

Prodeje chytrého telefonu iPhone Xr nejdou aktuálně podle představ, proto se Apple rozhodl utlumit jeho výrobu. Informoval o tom japonský list Nikkei s odvoláním na zdroje z dodavatelského řetězce.

Mezi společnostmi, které snižují produkci, jsou Foxconn, Pegatron a Wistron. Podle Nikkei měl Apple ve Foxconnu nasmlouváno celkem 60 montážních linek, nyní se jich však rozhodl využívat pouze 45. Prakticky podobně je na tom také Pegatron. U třetího výrobce Wistron, na kterého Apple směruje objednávky zpravidla před Vánocemi, se pak výroba telefonu vůbec nerozjede. Není to potřeba.

Ačkoli je iPhone Xr nejlevnější z nově představených jablečných smartphonů, zákazníky evidentně příliš nenadchnul. Cena 64GB modelu je stanovena na 22 490 Kč, 128GB varianta vyjde na 23 990 Kč a provedení s 256GB úložným prostorem na 26 990 Kč.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře