Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkynVidia spustila Twitch.tv kanál pro české a slovenské publikum

nVidia spustila Twitch.tv kanál pro české a slovenské publikum

Po sérii úspěchů v zahraničí spustila nVidia nový kanál na službě Twitch.tv, který cílí na české a slovenské publikum. Po nedávném založení profilu na sociální sítí Instagram se jedná o další platformu, na kterou společnost rozšiřuje svoji působnost. Již několik let také úspěšně funguje lokální facebooková stránka nVidia GeForce CZ.

Na novém kanálu se představí známé osobnosti české a slovenské Twitch.tv a YouTube scény. Fanoušci se mohou těšit jak na tradiční streamy svých oblíbených hvězd, tak na zpestření v podobě netradičního obsahu, který si budou moci streameři vyzkoušet mimo svůj domovský kanál. Mezi prvními potvrzenými jmény jsou Petr „czechcloud“ Žalud, Pavel „Herdyn“ Mikeš, Damien „DeeThane“ Diviš nebo Nikolai „Mazarini“ Lazarev.

Twitch.tv je největší sociální a komunitní síť zaměřená na živé vysílání obsahu pro hráče počítačových her. Založena byla v roce 2011 a popularitě se těší zejména na poli přenosů soutěžního hraní počítačových her, tzv. eSportu. Denně se k ní připojí v průměru 10 milionů aktivních uživatelů a každý měsíc zde vysílají více než dva miliony tvůrců obsahu. Tyto statistiky z Twitch.tv činí velmi důležitý komunikační kanál k oslovení mladých lidí.

„Ve spolupráci s populárními českými streamery v rámci platformy Twitch.tv vidíme přirozenou formu komunikace s našimi fanoušky,“ říká Jan Adryański Community PR Manager CEE ve společnosti NVIDIA. „Věříme, že ještě více podpoříme vzrůstající zájem hráčů o streamování svých výkonů ve hrách online. Pomocí technologie ShadowPlay se také snažíme hráčům jejich snahu maximálně usnadnit.“

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře