Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkynVidia přesouvá výrobu čipů Tegra do Ruska, aby se vyhnula problémům s...

nVidia přesouvá výrobu čipů Tegra do Ruska, aby se vyhnula problémům s přehříváním

Ruské město Jakutsk, které leží jen 450 kilometrů od polárního kruhu, je dalším místem, kde se začaly vyrábět mobilní mikročipy Tegra. Informoval o tom server phonearena.com. Zprávu následně potvrdil na svých oficiálních webových stránkách i výrobce nVidia.

Oslavám spuštění provozu supermoderní továrny v dálnovýchodní metropoli Jakutsk přihlížel generální ředitel nVidie Jen-Hsun Huang a starosta Aisen Nikolajev.

Po slavnostním úvodu, o který se postarali malí tanečníci a tanečnice, oba zhlédli zajímavé vystoupení ansámblu sibiřských medvědů tančících na skladby uměleckého souboru a přehlídku tradičních jakutských krojů. Na um a zručnost místních lidí upozornila také výstava nové kolekce čepic ze sobí kůže a zdobených výšivkou. Na nádvoří továrny celé akci přihlíželo několik desítek převážně zahraničních novinářů.

Podle Huanga přesunutí výroby do místa, kde se teplota po velkou většinu roku pohybuje hluboko pod bodem mrazu, pomůže firmě zvítězit v dlouhotrvajícím boji s přehříváním, ke kterému při výrobě čipsetů Tegra 4 dochází.

Generální ředitel nVidie řekl, že rozhodnutí přesunout výrobu do Ruska, kterému předcházelo vypovězení smlouvy s TSMC, bylo vůbec tím nejtěžším v jeho dosavadním životě. Celou věc prý dokonce konzultoval s americkým prezidentem Obamou.

Yakutsk-frosty-hou-2805865kna první pohled nic nenasvědčuje tomu, že právě zde se vyrábí supermoderní hardware do tabletů a chytrých telefonů,  foto: Jakuts Herald

2

starosta města Jakuts, Aisen Nikolajev, si prohlíží moderní interiér závodu,  foto: Jakuts Herald
Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

      • Tvl než mi to došlo, to pár hodin trvalo 😀 Kdo má furt koukat na datum

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře