Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkynVidia představila nový čipset Tegra 4i a referenční smartphone Phoenix!

nVidia představila nový čipset Tegra 4i a referenční smartphone Phoenix!

Společnost nVidia představila novou čipovou sadu, která je určena pro chytré mobilní telefony, tablety a další zařízení. Tegra 4i zaujme nejen výkonem, jenž garantuje grafická karta s celkem 60 jádry GeForce a čtyřjádrový procesor, ale také integrovaným modulem kompatibilním se sítěmi LTE.

S nasazením Tegry 4i se počítá zejména ve smartphonech střední třídy. Podle nVidie se jedná o extrémně úsporný a vysoce výkonný mobilní procesor (je dvakrát výkonnější než stávající Tegra 3). S takovými jsme se v minulosti setkávali pouze u nejdražších modelů. To se dneškem změnilo!

Tegra 4i pracuje na nominálním taktu 2,3 GHz a podporuje některé pokročilé funkce, jako například HDR při fotografování, a to včetně panoramatických fotografií. Výrobce sadu nových technologií pojmenoval jako Chimera!

Co do velikosti, tak Tegra 4i patří k menším SoC: údajně dosahuje poloviční velikosti své největší konkurence, Snapdragonu 800.

nVidia také představila referenční mobilní telefon své nové platformy, který dostal název Phoenix. Je tlustý pouze 8 mm, má třináctimegapixelový fotoaparát a jeho přední část zabírá velký 5palcový Full HD displej. Do prodeje se ale zřejmě nikdy nedostane. Kdyby ano, vůbec bychom se nezlobili.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Tegra 4i/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře