Neděle, 21 dubna, 2024
DomůNovinkynVidia chystá tablet s Tegrou X1, bude mít výkon počítačů z roku...

nVidia chystá tablet s Tegrou X1, bude mít výkon počítačů z roku 2000

Uvnitř druhé generace SHIELD Tabletu bude tikat mobilní superprocesor Tegra X1 s nebývalým výkonem. Tvrdí to technologický web Fudzilla. S novým nejvýkonnějším tabletem na světě bychom se měli setkat příští měsíc na konferenci GTC.

Tegra X1 si označení superprocesor rozhodně zaslouží. Má 256 grafických jader architektury Maxwell, osm 64bitových výpočetních jader (4× Cortex-A57 + 4× Cortex A-53) a je energeticky dvojnásobně efektivní než jeho předchůdce K1.

nVidia na veletrhu CES, který se uskutečnil letos v lednu, nikterak nezastírala, že s novou Tegrou počítá především do automobilů, kde bude její výkon bezezbytku využit. Podle serveru Fudzilla s ní má ale i trochu jiné plány. Na služby čipu s výkonem 1 TFLOPS, kterým se ještě před patnácti lety chlubily počítače, vsadí dle všeho i u druhé generace herního tabletu SHIELD Tablet.

Nová verze tabletu by měla být odhalena na konferenci GPU Technology Conference (GTC), kterou kalifornský výrobce pořádá 17. března. Zástupci nVidie zatím informace o chystaném zařízení nijak nekomentovali.

První generace SHIELD Tabletu se prodává i v České republice. Model s 32 GB paměti a podporou LTE lze pořídit za 10 499 Kč s DPH.

ee9_nvidia-tegra-x1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Mirku, že na ty marketingové kecy skočíš i ty…

    – 1TFLOP to má v 16bit (half precision)
    – porovnávají to s TOP500, která ovšem uvádí TFLOP s 64bit daty (DP)…

  2. A když už do toho šiju – tak to má sice 8 jader… ale ty dvě skupiny nikdy nejedou najednou. Vždy jedou buď jedny NEBO druhé (nikdy se nekombinují).

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře