Úterý, 7 května, 2024
DomůRecenzeNutty Fluffies: Zatraceně, dávej bacha, nevyklop ty plyšáky!

Nutty Fluffies: Zatraceně, dávej bacha, nevyklop ty plyšáky!

V poslední době mě zajímá design her s minimalistickými herními mechanikami. Přestože se zdá, že navrhování her s minimalistickým designem musí být jednoduché, nic není vzdálenější pravdě: Když děláte válečnou hru, prostě naberete ranec zbraní, super efekty, horu mordů a když to celé vypadá dobře a drsně, tak se v tom nějak ztratí, že to je v podstatě hloupé a nudné. U minimalistických her se to maskovat nedá, buď fungují a nebo ne.

Nutty Fluffies jsou navržené velmi dobře a fungují. Je to kus navržený hlavně pro děti a bude je pekelně bavit, jenom si musíte dát pozor na ingame nákupy, kterými je tahle free to play hra poněkud podminovaná. Obsahuje totiž mechaniky, které svádí k nakupování zlatých mincí ? a ty jsou dosti rafinované. Nuže nyní kapku děje: Přišel večer, v zábavním parku zabouchli vrata a když konečně platící lidé vypadli, tak se můžou bavit i plyšáci.

Nasednou na horskou dráhu neboli rollercoaster a už to sviští z kopce! Vy vlastně hrajete za toho nosorožce na konci vlaku, který vozíky brzdí a nebo naopak urychluje. Takže prstem doprava zrychlujeme, doleva brzdíme. A to znamená, dámy a pánové, že se bude skákat a létat!

Horské dráhy jsou dosti tragickém stavu, někde něco chybí, jindy vás šupec vyhodí do vzduchu ? a jak ten vláček letí, tak i ve vzduchu zrychluje a brzdí a řetízek vagónků se poněkud deformuje. Je velmi, ale opravdu velmi důležité zajistit, aby vláček dopadl pokud možno narovnaný a ve správném sklonu, protože jen tak může pokračovat v krasojízdě. Pokud přistanete s vagónky hlavou dolů, plyšáci vám vyletí a vy o ně přijdete. Pointa je v tom, že během jízdy sbíráte srdíčka, za které pak dostáváte peníze. Základní plyšáci zdarma, totiž myši, vám žádný další bonus nepřidají.

Za peníze si jednak odemykáte další dráhy, ale taky si kupujete plyšáky, kteří vám přidají nějaký bonus ? tak třeba kočky dávají extra srdíčka za svišťojízdu směrem dolů, zatímco psi je dávají za skákání. Pokud vám z vagónků po dopadu vyletí placení plyšáci, tak prostě smolík, přišli jste o peníze. Proto si obvykle napoprvé nasázíte do vláčku myši, abyste při jízdě vůbec zjistili, které plyšáky je výhodnější svézt, abyste na dané trati získali maximální bonus.

Pokud hrajete špatně, můžete přijít o hodně plyšáků a tedy i mincí. Pokud hrajete dobře, tak se vám vláček natahuje, pozvolna vám přibývají vagónky, což znamená,
že každá další jízda je o něco těžší. Můžete taktizovat se složením pasažérů a kombinovat bonusy, můžete vláček zrychlit raketovým motorem ? důležité je ale správné řízení. Pokud budete pořád rozmazávat plyšáky po trati, tak prostě nevyděláte peníze a pokud budete chtít pokračovat na dalších drahách, budete mince muset dokoupit za reálné peníze. A s tím, jak pokračujete, se stávají levely stále těžší.

Tahle herní mechanika funguje, je jednoduchá, občas vtipná a extrémně snadno pochopitelná. Musím opravdu ocenit fakt, že když jste trpěliví a hrajete dobře, můžete celkem svižně pokračovat vpřed, aniž byste museli přikupovat mince. Jediný problém je v tom, že se to po čase trochu omrzí ? pokud mince nenakupujete, tak prostě a jednoduše musíte hrát ty samé levely dokola. Jednotlivými jízdami totiž vyděláváte jen málo mincí.

I když je jízda s delšími vláčky kapku jiná a dovoluje jiné triky (jako je třeba vysbírání většího počtu srdíček ve vzduchu), je to prostě poměrně stereotypní. Vzhledem k tomu, že hra je zadarmo, ale rozhodně stojí za pokus. Jen pozor na to, abyste vypnuli možnost dokupovat mince, ono to vážně hodně svádí. Zvlášť dorost by rozsáhlým nákupům nemusel odolat.

Hodnocení: 7/10

Verdikt:

Velmi jednoduché, docela zábavné a mírně vtipné. A skutečně se to dá hrát zadarmo!

Co se mi líbilo:

  • Katastrofy vláčků bývají celkem zábavné
  • Přestože je herní mechanika jednoduchá, je hra ve skutečnosti poměrně náročná

Co se mi nelíbilo:

  • Je to udělané opravdu jednoduše
  • Po čase to je hodně stereotypní

Hra je zdarma. Dokoupit si můžete mince v balíčcích od 0.99 USD za 350 mincí až po 19,99 USD za 25.000 mincí.

Aplikace se dá stáhnout odsud

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Fluffies/“/]

Web výrobce je zde

Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře