Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyNový top model od Sony bude vydán do konce roku, potvrdil Kenji...

Nový top model od Sony bude vydán do konce roku, potvrdil Kenji Sakai

Japonská firma připravuje špičkový smarpthone. Nástupce populárního modelu Xperia Z bude představený do konce roku. V jednom z nedávných rozhovorů to potvrdil výkonný ředitel korejské pobočky Sony, Kenji Sakai. O tom, jak se nový telefon bude jmenovat a jakou výbavu nabídne, ale bohužel nehovořil.

S největší pravděpodobností však půjde o model, který známe pod označením Xperia Honami (i1). K jeho představení má dojít 4. září.

Podle dostupných informací bude nové Sony vybaveno 20megapixelovým fotoaparátem a čipovou sadou Qualcomm Snapdragon 800 s taktem 2,2 GHz. GPU by mělo být Adreno 330. Jisté jsou 2 GB operační paměti a odolnost vůči prašnému prostředí a vodě.

Telefonu nebude chybět ani poznávací znamení nových smartphonů Sony, a to výrazné kulaté tlačítko na boku. Operačním systémem bude Android, čekáme že ve verzi 4.2.2 Jelly Bean.

HOnami

Zdroj: PhoneArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře