Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyNový smartphone pro Indii vyjde na 100 korun, specifikace jsou celkem slušné

Nový smartphone pro Indii vyjde na 100 korun, specifikace jsou celkem slušné

Do Indie by se brzy měl dostat nejlevnější smartphone na světě. Vyjde vás na pouhé 4 dolary (tedy zhruba 100  korun) a nenabídne nijak zvlášť „otřesné“ specifikace.

Obyvatelé Indie se mohou těšit na čtyřjádrový procesor taktovaný na 1,3 GHz, 1 GB paměti RAM, 8 GB vnitřní paměti a slot pro microSD karty.

O fotografie se postará 3,2Mpx zadní a 0,3Mpx přední kamerka a co se týče konektivity, byla potvrzena 3G, WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth a GPS. Smartphone bude mít 4“ displej s rozlišením 960 × 540 pixelů, pohánět ho bude 1450 mAh baterie a poběží na Androidu 5.1 Lollipop.

Prodej smartphonu odstartuje v nejbližších hodinách a to na oficiálních stránkách tohoto zařízení. Mobil dostal název Freedom 251.

Telefon vyrobila společnost Ringing Bells, a to ve spolupráci s indickou vládou – vzhledem k tomu i k jeho extrémně nízké ceně je více než zřejmé, že tamní vláda tento mobil dotuje.

51

Zdroj: GSM Arena

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře