Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyNový PlayStation 4 Pro je v prodeji. Přináší vyšší výkon

Nový PlayStation 4 Pro je v prodeji. Přináší vyšší výkon

V České republice se začala oficiálně prodávat nová herní konzole společnosti Sony. Doporučená cena PlayStationu 4 Pro je stanovena na 10 990 Kč. V některých obchodech ji však lze sehnat i o pár stovek levněji.

Čtyřka se slůvkem Pro v názvu nabízí výkonnější procesor AMD Jaguara a přidána do výbavy byla i výkonnější grafická karta, což umožní uživatelům sledovat různé filmy a videa ve 4K rozlišení. Hry, které kladou daleko vyšší nároky na GPU, však v plnohodnotném 4K nepoběží. Obraz u nich bude přepočítán z nižšího rozlišení na vyšší – kvalita obrazu tedy bude vyšší než v případě Full HD, zároveň ale nebude tak dobrá jako v případě plnohodnotného 4K standardu.

PlayStation 4 Pro není jedinou novinkou, kterou si v posledních týdnech japonský výrobce pro zákazníky připravil. Už několik týdnů prodává také konzoli PS 4 Slim, která nabízí kompaktnější rozměry a líbivější vzhled. Její cena v základním provedení s 500GB diskem na tuzemském trhu začíná na částce 6 990 Kč.

2959c89d5429b3a20429f732bbd9cec0

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře