Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyNový obří smartphone Xperia T2 Ultra má 6" displej

Nový obří smartphone Xperia T2 Ultra má 6″ displej

Japonská společnost Sony představila zajímavý phablet s HD displejem. Model s označením Xperia T2 Ultra k němu dále přidává čtyřjádrový procesor, 1 GB operační paměti a výkonný fotoaparát. Výrobce svou novinku nabídne také ve verzi dual s podporou dvou SIM.

Kříženci smartphonů a tabletů jsou pro výrobce zajímavým segmentem, který nabírá na popularitě. Uvědomuje si to i Sony, které představilo nového zástupce střední třídy s názvem Xperia T2 Ultra.

Zařízení poběží na Androidu a rychlou spolupráci zajistí čtyřjádrový procesor Snapdragon s taktem 1,4 GHz. Operační paměť dorostla do velikosti 1 GB, pro uživatelská data pak bude připraveno 8 GB prostoru, který lze dále navýšit pomocí microSD karet. Zdrojem energie k provozu bude akumulátor kapacity 3 000 mAh.

Nový obr by měl umět slušně fotit, alespoň to signalizuje hlavní fotoaparát s rozlišením třináct megapixelů. Xperia T2 Ultra proti konkurenci také vytasí šestipalcový displej s technologiemi TRILUMINOS a Mobile Bravia 2.

Zatím není jasné, kdy se Xperia T2 Ultra začne prodávat. Zveřejněna zatím nebyla ani doporučená cena.

xpt2

Zdroj: Sony

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře