Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyNový iPhone od Apple přinese brilantní displej s tenkým rámečkem

Nový iPhone od Apple přinese brilantní displej s tenkým rámečkem

V čínské blogosféře se rozvinuly zajímavé diskuse o chystaném jablečném smartphonu. Dle ?zasvěcených? zdrojů bude mít obrazovka nového iPhonu znovu úhlopříčku o velikosti čtyři palce. Oproti svému předchůdci se má telefon odlišovat výkonnějším procesorem i tenčím rámečkem kolem displeje. Apple nezapomene ani na podporu technologie NFC.

V iPhonu 5S/iPhonu 6, záleží na tom, jak ho americký technologický gigant oficiálně pojmenuje, se má nacházet jiný displej, než ten který je použit v aktuální generaci.

Vše nasvědčuje tomu, že se na jeho ploše dočkáme vyššího rozlišení, tedy i vyšší hustoty bodů na palec. Pro uživatele to bude znamenat jediné ? znovu o něco ostřejší a tím pádem i čitelnější obraz.

Úhlopříčka dotykového displeje by se přitom navyšovat neměla.

V novém iPhonu dojde možná k použití IGZO panelu od Sharpu. Oproti konvenčnímu LCD displeji potřebuje jen minimum energie pro podsvícení.

iPhone

 

Zdroj: PhoneArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře