Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyNové tarify Vodafonu jsou až 124 % dražší, než průměr EU

Nové tarify Vodafonu jsou až 124 % dražší, než průměr EU

Spotřebitelská organizace Telefonující.cz zveřejnila cenové srovnání nových tarifů představených společností Vodafone. Ukazuje se, že se pomalu blýská na lepší časy, přesto mají tuzemští operátoři ještě hodně co dohánět.

„Oproti dnešnímu stavu je vylepšení nabídky Vodafone znatelné, ceny pro koncové zákazníky ale stále převyšují průměrné ceny placené ve státech Evropské unie o 14 až 124 %. Opět nevidíme významnější konkurenční chování, ale stále dokola obvyklý postup operátorů – cenové dorovnání bez snahy o významnější konkurenci,“ komentuje situaci předseda spolku Telefonující.cz Svatopluk Bartík.

Tarif Red Naplno 5 GB – neomezené volání, neomezené sms, 5 GB dat, vše za 777 Kč se závazkem. V průměru je podobný tarif v EU k mání za 683 Kč, nabídka Vodafone je oproti němu dražší o 14 %.

Tarif Red Naplno 10 GB – neomezené volání a SMS, 10 GB dat za cenu 1077 Kč se závazkem. Takto konfigurovaný flatový tarif stojí ve zbývajících 27 zemích EU v průměru 891 Kč, nabídka Vodafone je dražší o 21 %.

Tarif Red Naplno 20 GB – neomezené volání a SMS, 20 GB dat za 1777 Kč. Takovýto balíček stojí ve zbývajících 27 zemích EU v průměru 1046 Kč. Nabídka Vodafone tuto cenu převyšuje o celých 70 %.

Vodafone uvádí objemy dat vždy zvýšeny o 2 GB (například 20+2 GB dat), navýšení ale musí zákazník provádět pracně každý měsíc v mobilní aplikaci, proto je organizace podle svýchg slov nepočítá do základní nabídky.

Ve druhé polovině roku by měl Vodafone uvést tarif Red Naplno 60 GB za 2777 Kč. Průměrná cena podobného flatového tarifu v zemích EU je ale jen 1240 Kč, což znamená, že v České republice zaplatí zákazník Vodafonu o 124 % více.

O organizaci Telefonující.cz

Telefonující.cz se snaží o zlepšení postavení českých spotřebitelů, tedy fyzických nepodnikajících osob, vůči operátorům a o snížení cen mobilních služeb těmto koncovým zákazníkům na úroveň alespoň obvyklou v jiných zemích Evropské unie. Další informace najdete na telefonujici.cz.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře