Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyNové Pixely 4 neumí nahrávat 4K video při 60 fps. Google si...

Nové Pixely 4 neumí nahrávat 4K video při 60 fps. Google si myslí, že to uživatelé nepotřebují

Ani nejnovější generace chytrých telefonů Pixel neumí natáčet video v rozlišení 4K při šedesáti snímcích za sekundu, přestože použitý hardware to snadno zvládne. Na to, co je důvodem, se v plynulých hodinách někteří majitelé nových telefonů zeptali přímo společnosti Google. A odpověď je určitě neuspokojila.

Dle oficiální podpory internetového giganta jsou důvody, proč nová řada telefonů Pixel 4, zůstává na 4K rozlišení při třiceti snímcích, v zásadě dva. Google argumentuje hlavně tím, že převážná většina uživatelů natáčí video stále v rozlišení Full HD, takže firma se u nových smartphonů raději soustředila na to, aby vylepšila obrazovou kvalitu tohoto režimu. Druhým důvodem jsou vysoké paměťové nároky, kdy minuta 4K videa při šedesáti snímcích zabírá půl gigabajtu uživatelské paměti.

Dodejme, že Google Pixely 4 a Pixely 4 XL nabízí v kapacitách 64 GB a 128 GB bez možnosti rozšíření paměťovou kartou. Na druhou stranu, telefony jiných výrobců o stejné kapacitě režim 4K v šedesáti snímcích nabízejí. I proto je argumentace společnosti Google přinejmenším neuspokojivá.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře