Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyNové notebooky od Samsungu mají displeje QLED a podporují zpětné bezdrátové dobíjení

Nové notebooky od Samsungu mají displeje QLED a podporují zpětné bezdrátové dobíjení

Společnost Samsung na konferenci SDC19 představila dva špičkové notebooky Galaxy Book Flex a Galaxy Book Ion, které cílí na uživatele, kteří na cestách potřebují vysoký výkon. Mimo to oba počítače nabízejí bohatou konektivitu i výbornou přenositelnost, čili nízkou hmotnost a tenký profil.

Galaxy Book Flex se pyšní s kloubem, který otočí obrazovku až o 360 stupňů a tak ho lze používat jako notebook nebo tablet. Samsung zákazníkům nabídne variantu s 13,3″ nebo 15,6″ QLED displejem, rozlišení je vždy Full HD, tedy 1 920 × 1 080 px a jas pěkných 600 nitů. Výkon zajistí desátá generace procesorů Intel Core (Ice Lake), které podpoří až 16 GB operační paměti (LPDDR4x) a grafické čipy Intel Iris Plus Graphics nebo Intel UHD Graphics. U větší 15,6″ verze nabídne Samsung uživatelům možnost využívat i dedikovanou grafiku GeForce MX250. Data bude možné ukládat na 1TB disk NVMe, což platí i v případě modelu Galaxy Book Ion.

Z technologií zmiňme Wi-Fi 6 (Gig+) a Thunderbolt 3 pro rychlé a snadné připojení. Je tu také podpora microSD i UFS paměťovek, tolik potřebné USB-C konektory a podsvícená klávesnice, která skvěle vypadá a usnadní orientaci za tmy. Počítač běží na Windows 10 a pohání ho 69,7Wh baterie. Pro produktivní uživatele bude představovat velkou výhodu stylus S Pen a aplikace PENUP známá ze smartphonů Galaxy Note. Pomocí bezdrátového sdílení energie Wireless PowerShare lze na touchpadu notebooku nabíjet chytrý telefon, sluchátka nebo nositelná zařízení kompatibilní s technologií Qi. Přítomno je i zabezpečení pomocí biometrických údajů, o nějž se stará systém Windows Hello.

Dostupnost Galaxy Book Flex je plánována na prosinec. Notebook bude dostupný v modré barevné variantě, ceny jednotlivých konfigurací neznáme.

Galaxy Book Ion zaujme véčkovým rámem z hořčíkové slitiny a ultratenkým designem, který byl navržen s ohledem na maximální přenositelnost. Tloušťka počítače je pouhých 12,9 / 14,9 mm při hmotnosti nižší než jeden kilogram. Verze s 15,6palcovou QLED obrazovkou je navíc vybavena dalším slotem pro SSD a LPDDR4x operační paměť. Jinak je hardwarová výbava v podstatě totožná jako v případě modelu Galaxy Book Flex. Ovšem chybí stylus S Pen a praktický otočný kloub. Výkon počítači propůjčí procesor 10. generace Intel Core (Comet Lake).

Galaxy Book Ion bude uživatelům dostání v odstínu „Aura Silver“ v průběhu prosince.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře