Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyNové letecké snímky na Mapy.cz zobrazují třetinu Česka

Nové letecké snímky na Mapy.cz zobrazují třetinu Česka

Česká turistická aplikace Mapy.cz po roce opět přidala nové letecké snímky jedné třetiny České republiky. Z ptačí perspektivy si lidé mohou prohlížet záběry Vysočiny, celého Jihočeského a Pardubického kraje i části Královéhradeckého regionu, a to jak v mobilu, tak i v tabletu nebo na stolním počítači.

Mapová vrstva je obohacena o 82 132 nově pořízených snímků, které pokrývají území o rozloze 25 200 km2. Ortofoto, jak se letecké snímky nazývají, byly pořizovány v období od května do října loňského roku a jejich celková velikost činí 1,3 TB.

„Každý rok obnovíme zhruba třetinu snímků. Fotili jsme od jara do podzimu, kdy nám počasí přálo. Pořízení záběrů z letadla totiž vyžaduje nebe bez mraků a naprostou viditelnost. Vždy se soustředíme na jednu oblast, kterou dokážeme pokrýt v dostatečné kvalitě, aby byly snímky co nejostřejší a měly nejvyšší kontrast,“ říká Jakub Faifer, produktový manažer Mapy.cz.

V aktualizované letecké mapě si tak lidé doslova na vlastní oči naplánují výlet například po jihočeských památkách nebo cyklostezkách. Nejzřetelnější proměnou prochází ortofoto zejména ve městech, kde lze sledovat například průběh výstavby nových budov. Ověřit si rok pořízení daného snímku lze přímo v letecké mapě v levém dolním rohu.

Služba Mapy.cz svým uživatelům umožňuje vyhledat atraktivní místa v okolí, poskytuje tipy na zajímavé výlety, ať už pěšky, na kole, nebo autem. Samozřejmostí je i doporučování nejbližších restaurací, hotelů nebo zastávek městské hromadné dopravy.

Zdroj: Mapy.cz

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře