Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyNové Hvězdné války zlomily rekord. Síla účinkuje

Nové Hvězdné války zlomily rekord. Síla účinkuje

Sedmý díl kultovní filmové série Hvězdné války podle očekávání stanovil nový rekord v tržbách za premiérový víkend v severoamerických kinech, když ho shlédly statisíce lidí a vydělal 238 milionů dolarů (5,9 miliardy korun). Informovala o tom společnost Walt Disney.

Snímek Star Wars: Síla se probouzí od režiséra J.J. Abramse porazil ve víkendových tržbách v Severní Americe film Jurský svět. Ten za první víkend utržil 208,8 milionu dolarů.

Podle odborníků má film Star Wars: Síla se probouzí zaděláno i na to, aby se přiblížil snímkům, které jsou na prvních místech žebříčku celkových tržeb. Ty dosud patří dvěma filmům režiséra Jamese Camerona: Avatar utržil 2,8 miliardy dolarů, zatímco Titanic 2,2 miliardy dolarů.

A jak je na tom Česká republika? Minulý díl Hvězdných válek, natočený v roce 2005, přilákal do našich kin přes 270 tisíc lidí. Na premiéru sedmého pokračování byly lístky ve většině českých kin vyprodané dlouho dopředu. Třeba na pražském Smíchově vstupenky zmizely z prodeje už před měsícem. Novinka má tedy velkou šanci, že bude alespoň stejně tak úspěšná jako snímek Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů.

crop-917459-f201512170558801

Zdroj: ČTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře