Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyNové HTC One M9 se silně přehřívá. Viníkem je údajně nefinální software

Nové HTC One M9 se silně přehřívá. Viníkem je údajně nefinální software

Server tweakers.net porovnal zahřívání nového One M9 s teplotou dalších smartphonů se zajímavým výsledkem. V testu nizozemští redaktoři naměřili výrazné zahřívání, konkrétně 55,4 stupně Celsia. Ostatní testované telefony takové teploty zdaleka nedosahovaly.

O tom, že nový čipset Snapdragon 810 trápí přehřívání, se ví už delší dobu. HTC nový procesor od Qualcommu použilo v novém modelu One M9 a zatím ho trápí stejný problém. Dokazuje to zkouška nizozemského serveru Tweakers.net, v jejímž rámci byly chytré telefony podrobeny testu aplikace GFXBench a infračervenou kamerou byla měřena teplota na jejich povrchu.

Předchůdce nového HTC, model One M8, dosáhl teploty 38,7 stupně Celsia, Samsung Galaxy Note 4 se zahřál na 37,8 stupně, LG G3 na 42,2 a iPhone 6 Plus na 39,4 stupně Celsia. Jasným vítězem testu se stala novinka HTC One M9, na povrchu telefonu redaktoři naměřili 55,4 stupně Celsia, tedy o 13 stupňů Celsia více, než na druhém „nejžhavějším“ telefonu v testu.

Dále byly smartphony vystaveny hernímu testu. Během hraní titulů Asphalt 8 a Assassin Creed: Pirates byly již teploty One M9 podstatně umírněnější, když dosahovaly zhruba 42,5 stupně Celsia. I tato hodnota je ale v porovnání s ostatními smartphony vyšší.

Nedlouho po uveřejnění výsledků testů se na Twitteru ozval zástupce HTC Jeff Gordon, který uvedl, že přehřívání telefonu One M9 způsobuje nedokončený software a že prodejní verze podobnými problémy trpět nebude. Snad se pracovníkům HTC podaří zahřívání včas eliminovat, jinak bude mít firma velký problém.

tweakers

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Tak to je mazec, ani se nedivim, ze se Samsung na qualcomm vykaslal a v S6 dal přednost vlastnímu exynosu.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře