Pátek, 17 května, 2024
DomůNovinkyNové HTC 10 Evo se zvýšenou odolností a bez 3,5mm jacku

Nové HTC 10 Evo se zvýšenou odolností a bez 3,5mm jacku

HTC v České republice představilo chytrý telefon 10 Evo, který zaujme především tím, že stejně jako nový iPhone 7 postrádá audio konektor jack.

Novinka 10 Evo vychází ze současného vlajkového modelu 10, avšak její výbava je jiná. Dle specifikace zahrnuje 5,5palcový displej s rozlišením QHD 2 560 × 1 440 obrazových bodů (desítka má jen 5,2palcový zobrazovač).

Nad dotykovým panelem najdeme kamerku s rozlišením 8 Mpx, hlavní fotoaparát na zadní straně pak dostal rozlišení 16 Mpx, optickou stabilizaci, fázové ostření, duální LED a optiku se světelností f/2.0. Nechybí ani režim Pro, který je dostupný v aplikaci fotoaparátu a nabízí možnost ukládat snímky do formátu RAW.

htc-10-evo-pdp-04-1

Telefon používá starší Snapdragon 810 od Qualcommu. Operační paměť má kapacitu 3 GB a rozšířitelné úložiště dostalo velikost 32 GB. V kovovém těle s odolností, kterou charakterizuje certifikace IP57, najdeme 3 200mAh akumulátor, ale také potřebnou konektivitu včetně NFC a LTE. Zajímavostí je absence 3,5mm jacku. Sluchátka se připojují přes konektor USB-C, který slouží i pro dobíjení a přenos dat. HTC Evo 10 pohání nejnovější Android 7.0 Nougat zabalený do nadstavby Sense.

V České republice bude smartphone prodávat nejen oficiální e-shop HTC, ale také online obchod Alza.cz, a to za cenu 17 999 Kč včetně DPH. Přesný termín zahájení prodeje ovšem zatím neznáme.

htc-10-evo-pdp-01-hero-grey

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře