Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyInstagram rozšiřuje editační funkce, nastavit lze i sílu filtrů

Instagram rozšiřuje editační funkce, nastavit lze i sílu filtrů

Fotografická síť Instagram vždycky sázela na jednoduchost – její mobilní aplikace umožňovala pouze ty nejzákladnější úpravy a přemalování snímku jedním z osmnácti přednastavených filtrů. To se ale s novou verzí mění. Aktualizace s pořadovým číslem šest umožňuje jak úpravu kontrastu, ostrosti nebo teploty barev, tak nastavení síly efektu instagramových filtrů.

Vyrovnání horizontu, nastavení jasu a kontrastu, úprava teploty a sytosti barev, zvýraznění stínu nebo světlých tónů, vinětace, tilt-shift a doostření. Těchto deset nástrojů se v nové verzi fotografické aplikace Instagram schovalo pod novou ikonu klíče, kterou naleznete v liště nad pruhem přednastavených filtrů. Instagram tak vyslyšel volání uživatelů po rozšíření fotoeditačních nástrojů aplikace.

Mírných změn se dočkaly i filtry, jeden z poznávacích znaků Instagramu. Nyní lze dvojitým poklepáním na obrázek filtru přejít na lištu s nastavením síly jeho efektu. Spolu s výše uvedeným se tak množství způsobů, kterými lze fotografie na Instagramu upravovat, zásadně rozšířilo.

Představené změny jsou odpovědí na úspěch aplikací typu VSCO Cam. Ty jsou mobilními fotografy hojně využívané jako primární nástroj pro úpravu snímků, které pak přes oficiálního klienta Instagramu pouze nahrávají do sítě.

Aktualizovanou verzi můžete stahovat z Google Play a App Storu:

[appbox googleplay com.instagram.android][appbox appstore 389801252]

Ondřej Trhoň
Ondřej Trhoňhttp://www.ondrejtrhon.cz
Přízemní intelektuál, fanoušek The Verge, student žurnalistiky v Praze a nenapravitelný milovník koček.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře