Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyNová mobilní aplikace Raiffeisenbank načítá QR kódy z galerie a obsahuje integrovanou...

Nová mobilní aplikace Raiffeisenbank načítá QR kódy z galerie a obsahuje integrovanou ochranu proti malwaru

Nová aplikace mobilního bankovnictví Raiffeisenbank nabízí jednoduchý způsob ovládání a celou řadu nových funkcí. Těmi největšími jsou načítání QR kódů prostřednictvím funkce sdílení, fulltextové vyhledávání v přehledech transakcí a integrovaná ochrana proti malwaru. Novinkou je také možnost podepisování plateb pomocí biometrie, čerpání bonusů na kreditní kartě, zasílání push notifikací o změnách na účtu nebo zobrazení všech typů bankovních produktů. Všechny funkce jsou navíc k dispozici maximálně na tři kliknutí.

Grafický vzhled lépe využívá hardwaru zařízení a zobrazuje důležité informace a pro přehlednost využívá ikony. Aplikace se přizpůsobuje telefonům s většími displeji a vyšším rozlišením. Na hlavní stránce lze nalézt ty nejdůležitější akce, tedy historii pohybů a zadání plateb nebo užitečné grafy. Všechny ostatní funkce jsou k dispozici maximálně na 3 kliknutí. Tlačítko na spodní liště k provedení platby je přístupné z jakéhokoliv místa v aplikaci. Jeho dlouhým přidržením je následně možné vybrat ze 4 typů plateb.

Nově je možné podepisovat transakce pomocí otisku prstu (Android) a pomocí Touch ID nebo Face ID (iOS). Tento způsob podpisu je možné použít pro platby do 5 000 Kč. Možnost podepsání biometrií lze nastavit v nastavení aplikace nezávisle na přihlašování. Uživatel si tedy může zvolit, zda se chce pomocí biometrie pouze přihlašovat, podepisovat platby, nebo obojí.

Na základě zpětné vazby od klientů byla přidána možnost upravit již odeslané platby do banky. Tapnutím na tlačítko „změnit“ se uživatel dostane do platebního příkazu předvyplněného podle původní platby. Po certifikaci se původní platba smaže a bude platit pouze ta nově zadaná.

Nová verze mobilní aplikace v sobě automaticky zahrnuje také ochranu proti škodlivému malwaru. Raiffeisenbank je jednou z prvních bank, která tuto ochranu poskytuje. Kvůli implementaci ochrany je aplikace kompatibilní pouze s operačními systémy Android 4.4 a iOS 9.0 a vyšší.

[appbox appstore id538751727]

[appbox googleplay cz.rb.app.smartphonebanking]

V nejbližších měsících plánuje Raiffeisenbank řešit především NFC platby. Na Androidech je chce banka podporovat primárně vlastní aplikací a pro zařízení s operačním systémem iOS se banka připojí ke službě Apple Pay. Obě platformy budou mít dostupné NFC platby v průběhu roku 2019.

Možnost zobrazovat účty z jiných bank nebo odesílat z takových účtů platby nabídne banka díky podpoře PDS2 v průběhu roku 2019. Bude to primárně v internetovém bankovnictví, a poté i v mobilním bankovnictví. Dalšími rozšířeními aplikace by měly být SEPA platby, zobrazení PINu k debetní nebo kreditní kartě, možnost vlastního nastavení obrazovky po přihlášení a další.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. „V nejbližších měsících plánuje Raiffeisenbank řešit především NFC platby“ – to uváděli již vloni a stále pracují na „vlastním“ řešení.

    Pro mě byla eBanka TOP. Od té doby, co ji koupila Rajfka to už dávno neplatí!

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře