Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyNová foto aplikace od Googlu přinese spoustu vylepšení a separaci od Google+

Nová foto aplikace od Googlu přinese spoustu vylepšení a separaci od Google+

Zprávy o tom, že se aplikace Fotky oddělí od Google+ nejsou žádnou novinkou. Server Android Police ovšem nyní o těchto údajných plánech Googlu konečně přinesl několik konkrétních informací včetně obrázků, jak by aplikace měla vypadat.

Zcela nová aplikace Fotky přináší novou úvodní animaci. Ta vás dovede k úvodnímu tutoriálu, jehož prostřednictvím se seznámíte se všemi dostupnými funkcemi. Samostatná verze aplikace nově nabídne vyhledávat fotografie podle určitého klíče, například podle toho, že obsahují lidi, zvířata, květiny atd. Všechny fotografie v aplikaci si přitom budete moci zazálohovat. Uložené fotografie následně uvidíte v přehledném náhledu, kde budou seřazeny například podle dne či měsíce pořízení atd.

Aplikace Fotky by měla být přívětivější i co se týče samotného ovládání. Přibude šikovné ovládání gesty a chybět nebude ani možnost výběru více fotografií najednou.

Velmi zajímavý je také nový Asistent, který automaticky vytváří příběhy a animace. V jeho prostředí si pak uživatelé budou moci vytvořit i své vlastní výtvory a to včetně klasických alb, koláží, animací, filmů či příběhů.

K nové službě Fotky se co nevidět připojíme z adresy photos.google.com. Aplikace zatím není oficiálně ohlášena, ale dá se čekat, že Google ledy prolomí na vývojářské konferenci Google I/O, která se bude konat 28. a 29. května.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/google-fotky/“/]

Zdroj: Android Police

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře