Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyNová bezdrátová sportovní sluchátka Panasonic RP-BTS35 a RP-BTS55

Nová bezdrátová sportovní sluchátka Panasonic RP-BTS35 a RP-BTS55

Panasonic uvedl na trh dvoje nová bezdrátová sluchátka do uší, takzvané špunty, RP-BTS35 a RP-BTS55 určená pro sportovní využití. Oba modely využívají způsob bezpečného uchycení okolo uší 3D-Flex, nevadí jim pot ani déšť a pro reprodukci využívají 9 mm reproduktory. Vyšší model má vestavěnu LED signalizaci a umí bez nutnosti vyndání telefonu spustit digitálního asistenta.

Nová bezdrátová sluchátka Panasonic RP-BTS35 a RP-BTS55 udělají svým provedením radost především aktivním sportovcům. Mechanismus 3D-Flex kombinuje uchycení pomocí měkkých silikonových koncovek uvnitř ucha s pružnými obroučkami kolem uší. Tato sluchátka s plochým kabelem mezi levou a pravou částí včetně utahovacího prvku jsou navržena tak, aby nespadla z uší ani při intenzivním běhu či jakémkoli jiném sportovním nasazení. Standard IPX5 označující odolnost vůči tryskající vodě v praxi zaručuje, že se nemusíte o sluchátka bát ani ve chvílích, kdy vás při běhu zastihne prudký déšť.

Oba modely mají vestavěný mikrofon, který umožňuje hands-free telefonování a ovladač umístěný na kabelu za pravým uchem pro úpravu hlasitosti, přesun mezi skladbami, zapnutí i snadné párování s Bluetooth telefonem či hudebním přehrávačem.

Přes velmi lehké provedení vydrží oba nové modely sluchátek hrát na jedno nabití až 6 hodin, což bohatě postačí i amatérským běžcům při maratónských závodech. Pokud si je zapomenete nabít, stačí jen 15 minut připojení do elektrické sítě pomocí nejpoužívanějšího microUSB adaptéru a k dispozici máte energii až na 70 minut poslechu hudby.

Vyšší model RP-BTS55 nabízí kromě již uvedených vlastností navíc podporu kodeku AAC pro kvalitní bezdrátový přenos hudby a modrou LED signalizaci, kterou si můžete zapnout pro posílení pasivní bezpečnosti během večerního běhu nebo jednoduše proto, že chcete.  Dalším benefitem těchto sluchátek je možnost spuštění digitálního asistenta (např. Siri) dvojitým stiskem tlačítka, které se standardně využívá pro zapnutí sluchátek. Telefony, jejichž systém použití asistenta umožňují, lze poté ovládat hlasovými povely a využívat dalších přidružených funkcí. Kromě toho je ke sluchátkům Panasonic RP-BTS55 přibaleno praktické přepravní a ochranné pouzdro.

Sluchátka Panasonic RP-BTS35 a RP-BTS55 jsou nyní k dostání za koncové doporučené ceny 1 999 Kč a 2 599 Kč.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře