Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyNokia vysvětlila, proč Lumia 920 neobsahuje slot pro paměťové karty

Nokia vysvětlila, proč Lumia 920 neobsahuje slot pro paměťové karty

Víte, co má Lumia 820 oproti své exkluzivnější sestřičce navíc? Ano, slot na paměťové microSD karty. Důvod, proč se poněkud překvapivě také nestal součástí nové vlajkové lodi Lumia 920, objasnil v rozhovoru s technologickým serverem PC Pro viceprezident Nokie Kevin Shields.

Nepřehlédněte:

Shields uvedl, že slot pro rozšiřující karty nakonec neintegrovali do Lumie 920 proto, že by zcela zničil její výjimečný design. ?Začali jsme s předpokladem, že chceme, aby měl telefon zcela nekompromisní fyzické provedení?. Dále také zmínil, že většina uživatelů stejně nepotřebuje/nevyužije paměť o velikosti několika desítek gigabajtů.

Naznačil tak, základní paměť v kapacitě 32 GB, které je součástí telefonu, je více než dostatečná. Lumie 920 sází na unikátní fotoaparát s optickou stabilizací, špičkový procesor Snapdragon S4 od Qualcommu a 4,5palcový displej PureMotion HD+, který nabídne rychlé vykreslování obrázků v pohybu.

Displej a celý telefon pohání 2000mAh akumulátor. Podle Nokie má telefon i náročným uživatelům vydržet v provozu po celý den. Cena obou nových modelů zatím oznámena nebyla. V případě Lumie 920 se ale jistě bude pohybovat na úrovni 15 tisíc korun.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře