Úterý, 25 června, 2024
DomůNovinkyNokia: technologie PureView dostupná v budoucnu i pro Windows Phone 7

Nokia: technologie PureView dostupná v budoucnu i pro Windows Phone 7

Když Nokia představila na veletrhu MWC 2012 smartphone PureView 808 s 41megapixelovým snímačem postaveným na platformě Symbian, namísto očekávaného Windows Phone 7, překvapilo to celý mobilní byznys.

Jo Harlow, ředitelka divize chytrých telefonů společnosti, nicméně v rozhovoru s finským magazínem Aamulehti ujistila, že to nebude trvat příliš dlouho a exkluzivní technologie pro zpracování obrazu se objeví i na dalších platofrmách.

V rozhovoru doslova uvedla: ?Nemohu říct přesně kdy, ale nebude to trvat příliš dlouho?. Náš osobní názor je, že se tak nestane dříve, než Microsoft oficiálně představí majoritní verzi Apollo, o níž se také hovoří jako o Windows Phone 8.

Ta má přinést smartphony nejlepších specifikacích ? podporu výkonnějšího hardwaru, kam spadají dvoujádrové procesory, stejně tak i jemné displeje s rozlišením 1280 × 720 pixelů.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře