Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyNokia spustila v České republice prodej Lumie 900

Nokia spustila v České republice prodej Lumie 900

Od včerejška se v České republice prodává nová vlajková loď Nokie ? model Lumia 900. Etablovaný výrobce při této příležitosti uspořádal opulentní tiskovou konferenci, na které novináře informoval o strategii firmy na léta budoucí, stejně jako o exkluzivní edici Lumie 900 v batmanovském stylu, která se u nás bude prodávat v omezeném počtu sto kusů.

Standardní model Lumie 900 (v bílé, černé a tyrkysové barvě) i speciální edici nabídne za stejnou orientační cenu 13 990 Kč včetně DPH.

Standardní varianta bude k dispozici ve značkových prodejnách Nokia, v nezávislé distribuci, u mobilního operátora Vodafone a v průběhu července také zahájí prodej Telefonica O2.

Speciální sběratelská edice telefonu pak nabídne svému majiteli několik odlišností. První je fyzický vjem samotného telefonu: na zadní straně je jemně vygravírována známá silueta netopýra. Druhou pak speciální aplikace The Dark Knight Rises.

Nokia Lumia 900 ve zkratce:

  • Design: 4,3″ dotykový displej ClearBlack AMOLED, polykarbonátové tělo z jednoho kusu
  • Baterie: až 8 hodin hovoru, až 300 hodin v pohotovostním režimu
  • Fotografování: 8megapixelový fotoaparát, optika Carl Zeiss, dvojitý blesk LED, automatické ostření, 1megapixelový přední fotoaparát pro videohovory
  • Navigace: Nokia Mapy, zdarma mapové pokrytí více než sto zemí
  • Paměť: 16 GB vnitřní paměti (14,5 GB uživatelské paměti) + cloudové úložiště SkyDrive
  • Dostupné barvy: černá, bílá, tyrkysová
  • Operační systém: Windows Phone 7.5
  • Orientační cena: 13 990 korun včetně DPH

O operačním systému Windows Phone 7.8, který je Lumii 900 a dalším modelům přislíben, prakticky nepadlo ani slovo. Majitelé dnes prodávaných telefonů mohou počítat s novou úvodní obrazovkou. Nic dalšího upřesněno nebylo.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře